Samhällsnytt kommer att vara en mer kostsam och resurskrävande mediesajt än vad Avpixlat var. För att kunna leverera nyheter och opinion på denna högre ambitionsnivå behöver vi öka våra intäkter. Det kommer vi försöka göra på en rad olika sätt. Under överskådlig framtid kommer vi dock att vara helt beroende av er läsare
för att få ekonomin att gå runt.Vi ber därför dig som inte donerat tidigare överväga att bli månadsdonator
till Samhällsnytt, och dig som redan donerar att känna efter om du möjligen kan klara att höja månadsbeloppet något. Allt om hur du stödjer Samhällsnytt ekonomiskt kan du läsa HÄR.Missa inte vårt PLUS-innehåll!
Gammelmedia v.s. framtidsmedia
Vi startar detta mediaprojekt för att ge svenska folket ett ännu bättre alternativ
Det är för att kunna ta steget från alternativmedia till framtidsmedia som vi hoppas på ett fortsatt och ökat stöd från våra läsare. Så vänta inte utan klicka här
för att läsa om hur just du kan hjälpa oss att ta fighten med gammelmedia och bli en röst att räkna med i framtidens medie-Sverige.Tack på förhand!






